JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ROZMOWY Z ADWOKATEM?

 

Umówiłeś się na konsultację prawną do Kancelarii Adwokackiej Adwokata Pauliny Kornackiej-Dudy i chcesz się dobrze do niej przygotować?

 

Doradzimy, jak zrobić to dobrze. 

 

Jeśli chcesz wynieść z porady prawnej, umówionej w naszej Kancelarii Adwokackiej, jak najwięcej informacji i wskazówek prawnych, to o to właśnie nam chodzi. Przyświeca nam chęć szerzenia wiedzy prawniczej. Chcemy, aby nasi Klienci rozumieli wszystkie nasze wnioski i działania. 

Jeżeli oczekujesz rzetelnej i kompleksowej porady prawnej, przekaż adwokatowi wszelkie niezbędne informacje o stanie faktycznym sprawy. Przygotuj także wszelkie dokumenty związane ze sprawą, którą zamierzasz omówić z adwokatem.  

Kilka porad jak przygotować się na wizytę w Kancelarii Adwokackiej Adwokata Pauliny Kornackiej-Dudy:

  1. Przypomnij sobie szczegóły dotyczące stanu faktycznego Twojej sprawy. Możesz sporządzić notatki, aby nic Ci nie umknęło w trakcie rozmowy z adwokatem. 
  2. Bądź gotowy na to, że adwokat będzie zadawał Ci pytania. Chodzi o to, aby prawnik dowiedział się o wszystkich istotnych okolicznościach Twojej sprawy. Nie bój się pytań krępujących, gdyż adwokata obowiązuje tajemnica adwokacka. 
  3. Wskaż adwokatowi, kiedy otrzymałeś korespondencję z Sadu albo od Twojego przeciwnika, czy toczy się sprawa sądowa, czy został wydany wyrok, czy toczy się postępowanie egzekucyjne. 
  4. Przygotuj pytania do adwokata. Prawnicy z Kancelarii Adwokackiej Adwokata Pauliny Kornackiej-Dudy w Warszawie udzielą porady prawnej także bez Twoich szczegółowych pytań. Zdajemy sobie jednak sprawę, że czasem możesz mieć wątpliwość prawne dotyczące kwestii tylko częściowo związanej z głównym tematem porady prawnej. Możemy więc nie wiedzieć, że takiej odpowiedzi oczekujesz. Dlatego tak ważne dla nas są Twoje pytania i sugestie. Swoje pytania możesz, przed spotkaniem z adwokatem,  zanotować, żeby o żadnym nie zapomnieć.
  5. Przygotuj i zabierz ze sobą dokumenty. Jeśli nie wiesz, które dokumenty mogą okazać się ważne – weź wszystkie. Lepiej żebyś miał za dużo dokumentów i niekoniecznie wszystkie potrzebne, niż żebyś pominął chociaż jeden istotny. W trakcie konsultacji prawnej nie będziemy mogli przeczytać wszystkich przyniesionych przez Ciebie dokumentów, ale będzie to baza do zajęcia się dla Ciebie sprawą. 

Telefon do Awokata:

+48 538 195 516

 

e-mai: paulina.kornacka@adwokatura.pl

Adwokat Paulina Kornacka-Duda

Kancelaria Adwokacka

 

ul. Świętokrzyska 20 lok. 11

00-002 Warszawa

Copyright by Adwokat Paulina Kornacka-Duda Kancelaria Adwokacka 2021

Niniejsza strona www korzysta z plików "cookies", a także z usługi Google Analytics. 

Szczegóły zbierania i wykorzystywania danych znajdują się pod linkiem: www.google.com/policies/privacy/partners/